9-10 січня 2016 року камерний хор храму Царя Христа оо. Василіян «Кантемус» («Cantemus») з Івано-Франківська (регент Ігор Дем’янець) здійснив духовну й творчу подорож до Перемишля (Польща).

Приїзд учасників хору розпочався благословенням Митрополита і Архиєпископа Перемисько-Варщавської Архиєпархії УГКЦ Кир Євгена Поповича, який 9 січня відправив Архиєрейську Божественну Літургію в Перемиському монастирі оо. Василіян. Того ж дня в церкві Співстраждання Пресвятої Богородиці оо. Василіян відбувся концерт під назвою «Українська коляда». Хор «Кантемус» під керівництвом Ігоря Дем’янця представив різнохарактерну програму з колядок і щедрівок. Зокрема були виконані популярні обробки колядок і щедрівок, що вже отримали статус «класичних» – О. Кошиця, К. Стеценка, М. Леонтовича, В. Барвінського, І. Недільського, М. Колесси, А. Гнатишина, А. Авдієвського. Прозвучали також сучасні авторські різдвяні пісні М. Дацка, Б. Сегіна, Р. Бревка, В. Грицишина, О. Яковчука. Відома у всьому світі колядка «Свята ніч» прозвучала німецькою, англійською та українською мовами. Переповнена зала тепло зустрічала виступи солістів хору Тетяни Шиптур, Богдана Грицишина, Олександра Семчука та Віолетти Дутчак. Щирі віншування для слухачів носили виразно духовний і національний характер. Вони були присвячені сучасній ситуації в Україні. Особлива відповідальність концерту хору «Кантемус» посилювалася відеозаписом, який здійснювало Польське державне телебачення.

Читайте також: В Івано-Франківську урочисто відкрили VІІ Різдвяний фестиваль «Коляда на Майзлях» - 2016

Після врочистого концерту хор «Кантемус» разом із священиками Перемиського монастиря були запрошені на «Різдвяні зустрічі» в Мистецьку Галерею Маргарити Давидюк – художниці й реставратора з м. Перемишля, керівника реставраційних робіт і відновлення історичних пам’яток церкви Співстраждання Пресвятої Богородиці оо. Василіян та монастирського театрального залу. В щирій і дружній атмосфері звучали українські й польські колядки, відбувалося заодно творче спілкування.

Наступного дня хор взяв участь у святковій Літургії, котру відслужили о. Протоігумен Василіянської Провінції Покрови Пресвятої Богородиці в Польщі Ігор Гарасим, ЧСВВ, о. ігумен Юліян Коваль, ЧСВВ – ініціатор торжеств, о. Марко Максимів, ЧСВВ та о. Даниїл Сікора, ЧСВВ з Івано-Франківська.

У змістовній проповіді о. Протоігумена було органічно поєднано традиційний коментар до св. Євангелія в ці святкові дні та підкреслено роль Отців Василіян в духовному просвітництві українців. Також було наголошено, що ця Божественна Літургія стає своєрідним початком святкувань 400-річчя Василіянського Чину, котре відзначатимуть в урочистий спосіб у 2017 році.

 

Повідомила Віолетта Дутчак